środa, 17 września 2014

#313

Niebawem nakładem Wydawnictwa Feeria ukaże się książka,którą warto będzie przeczytać. Wydaje mi się, że każdy z Nas chciałby kiedyś wybrać się do Paryża - do miasta zakochanych. Dzięki tej książce myślę, że tak właśnie będzie

Z informacji zawartej na stronie Wydawnictwa czytamy:


Napisany do amerykańskiego pisarza list, w którym Eve zachwyca się wyjątkowo plastycznie oddaną przez niego sceną kulinarną, staje się początkiem znajomości, która powoli przemieni życie ich obojga.

Eve jest po czterdziestce, jej mąż mieszka z drugą żoną, córka wyprowadziła się do Londynu. Z kolei Jackson, który wydał już kilka powieści i ma grono swoich wiernych czytelników, czuje, że w jego własnym życiu wciąż wieje pustką. Oboje mają to samo hobby: gotowanie. Pasja do odkrywania smaków i aromatów ich zbliża, ale życie otwiera przed nimi więcej niespodzianek.
Pełne realizmu i ciepła postacie, narracja wolna od płaskiego sentymentalizmu, życie płynące w rytmie słodko-gorzkich rocznic i rodzinnych wydarzeń – książka, którą smakuje się z przyjemnością, bez fastfoodowego pośpiechu, z uśmiechem, refleksją, nutą optymizmu i palącym zaciekawieniem.
Dzięki tej książce początek jesieni będzie iście francuski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz