poniedziałek, 9 kwietnia 2012

#189

Drogi M.!

Jak już zdążyłeś zauważyć znów lubuję się w kryminałach. I jak zapewne się domyślasz to będzie kolejna książka którą chcę Ci polecić. Wiem, że do kobiet ten typ literatury nie podobny, ale ja zawsze różniłam się od innych. Ale przecież już o tym rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że nie lubimy stereotypów. Dlatego usiądź wygodnie i posłuchaj o kolejnej powieści Alex Kavy „Śmiertelne napięcie”.

Po przeczytaniu dwóch wcześniejszych powieści tej Autorki wiedziałam, że na tych dwóch się nie skończy. Od tej chwili Kava trafia na listę moich ulubionych autorek. „Śmiertelne napięcie” to jej najnowsza powieść.

Tym razem Maggie O’Dell trafia znów do Nebraski. Ma za zadanie dowiedzieć się dlaczego ktoś zabija bydło. Jednak tak naprawdę to nie śmierć zwierząt będzie zaprzątać myśli i czas Maggie. Otóż w pobliżu odnalezienia zwłok zwierząt, policja stanowa odnajduje ciała młodych ludzi. Ciała miały wyraźne obrażenia wskazujące na silne porażenie prądem. Osoby które przeżyły zostały ciężko ranne. Podczas śledztwa wyszło na jaw kilka tajemnic z tego wieczora. O’Dell postanawia dowiedzieć się co się wydarzyło tej nocy i zrozumieć, dlaczego młodzi ludzie nie wyjawiają prawdy. W tym samym czasie kiedy Maggie stara się rozwikłać zagadkę, Benjamin Platt specjalista od chorób zakaźnych, musi rozwiązać tajemnicę masowych zatruć w szkołach w Waszyngtonie i Wiginii. Na pierwszy rzut oka obie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego. Dopiero szczegółowe śledztwo odkryje tajemnice, które mogą być groźne dla ludności nie tylko USA ale także całego świata. Czy uda im się zatrzymać tych którzy krzywdzą niewinnych? Czy trop faktycznie ma coś wspólnego z Rządem?

Kava jak zwykle nie zawodzi. Serwuje swoim czytelnikom kryminał na wysokim poziomie. Akcja nie zwalnia ani na chwilę. W dodatku Maggie znajduje się w niebezpieczeństwie i do końca nie wiemy jak szybko uda się jej uwolnić z rąk napastnika.

Jak zawsze Kava w swoich książkach porusza dość ważne tematy. Tym razem skupia się na zażywaniu narkotyków przez młodych ludzi oraz modyfikacjami genetycznymi i biotechnologią. Trzeba przyznać, że tematy jak najbardziej na czasie.

Oczywiście podczas czytania nie będziesz się nudzić. Będziesz jak zwykle starał się razem z Maggie rozwiązać zagadki. Standardowo język jest prosty, bohaterowie wyraziści a śledztwa skomplikowane. Wiesz, jeśli nie miałeś okazji przeczytać wcześniejszych książek z Maggie O’Dell nic się nie stanie jeśli zaczniesz od tej. Jednak powiem Ci w sekrecie, że już nie mogę doczekać się kolejnych przygód agentki FBI Maggie.

Pozdrawiam
Archer
P.S.
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa MiraHarlequin

9 komentarzy:

 1. Lubię Kavę a ten kryminał również przypadł mi do gustu:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Parę książek z tej serii już przeczytałam, ale powyższej jeszcze nie, więc muszę to nadrobić w wolnej chwili, gdyż jestem ciekawa przygód agentki O'Dell.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedna z moich ulubionych autorek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo kobiety piszą najlepsze kryminały- w ich głowach są rzeczy, o których nie śniło się mężczyznom ;)
  Chyba to będzie lektura na maj. Można zacząć od środka, czy trzeba od pierwszej książki z serii, ażeby się połapać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lepiej od początku, bo potem nie będziesz wiedziała dlaczego się stało jak się stało :P

   Usuń
 5. Przymierzam się od dawna do poznania tej autorki. Ale chyba zacznę od pierwszej powieści z tej serii :) Swoją drogą podoba mi się pomysł przełamania konwencji - recenzja w formie listu. ;)

  OdpowiedzUsuń