poniedziałek, 13 czerwca 2011

#097

Dzisiaj też kilka ogłoszeń:

Po pierwsze - mój wyjazd do Tajemnicy się udał :) Było fantastycznie. Mam nadzieję, że nie narozrabiałam zbytnio i Tajemnica nie musiała się za mnie wstydzić ;-) Kochana chcę Ci tutaj podziękować za wszystko, za wspaniały weekend i za gorące przyjęcie (tak wiem dziękowałam osobiście na dworcu). Podziękuj w moim imieniu Ty Wiesz Komu :D oraz podziękuj Tomaszowi za podróż powrotną do Kielc oraz uściskaj Natusia. Zdjęcia (oczywiście tylko wybrane znaczy się po selekcji) będą dostępne niebawem w moim albumie na Picasie. Link pojawi się - tutaj.
Dziękuję wszystkim za pozdrowienia oraz uściski dla Tajemnicy. Tak mocno ją wyściskałam, że prawie połamałam kości ;-) Ale to wiadomo... z Miłości.

Po drugie -

LITERACKI DEBIUT ROKU

Wydawnictwo Novae Res organizuje konkurs pt. „Literacki Debiut Roku”, który inicjowany jest w celu promowania polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.

Literacki Debiut Roku ma być inicjatywą, dzięki której odnajdziemy i wypromujemy utalentowanych rodzimych debiutantów, których twórczość ma za zadanie odświeżyć polski rynek literacki” – mówi Wojciech Gustowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Novae Res.
Konkurs składać się będzie z trzech części. Pierwsza z nich obejmować będzie zbiórkę zgłoszeń konkursowych oraz ich wstępną weryfikację przez Komisję Opiniującą, która wyłoni pięć utworów nominowanych do nagrody. W drugiej części walory literackie nominowanych przez Komisję Opiniującą utworów oceniać będzie Kapituła Konkursu, w której skład wchodzą:
Prof. dr hab. Jolanta Maćkiewicz
Dr Anna Ryłko-Kurpiewska
Prof. dr hab. Michał Błażejewski
Red. nacz. mgr Wojciech Gustowski
Red. mgr Krzysztof Szymański

Trzeci etap konkursu stanowi wyłonienie przez Kapitułę Konkursu trzech laureatów, którzy zajmą kolejno I, II i III miejsce w konkursie.
Na laureatów konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody:

I miejsce – tytuł „Literacki Debiut Roku”, statuetka, laptop, eleganckie pióro, opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res.

II miejsce – dyplom, elektroniczny czytnik książek, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.

III miejsce – dyplom, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.

Konkurs ma mieć charakter cykliczny i ustanawiany być co roku. Konkretne terminy będą podawane do publicznej wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem. Obecna edycja trwać będzie od 15 czerwca 2011 roku do 31 stycznia 2012 roku. Nadsyłanie zgłoszeń upływa dnia 31 października.
W obliczu spadku czytelnictwa w Polsce, przy ogromnym potencjale, jaki drzemie w polskich autorach, postanowiliśmy dać im szansę zaistnienia na rynku literackim. Mamy nadzieje, że konkurs spełni swoje zadanie i zbierze jak największą liczbę zgłoszeń polskiej prozy współczesnej. Zachęcamy wszystkich, którzy wierzą w swój talent do przystąpienia do konkursu „Literacki Debiut Roku” – mówi Wojciech Gustowski.

Zgłoszenia do konkursu dokonuje autor powieści lub osoba przez niego upoważniona, przesyłając do dnia 31 pażdziernika 2011 jej wersję elektroniczną (zapisaną w formacie doc lub rtf na płycie CD lub DVD), na adres:

Wydawnictwo Novae Res
al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
z dopiskiem: Literacki Debiut Roku

Wysłanie zgłoszenia do konkursu oznacza akceptację regulaminu.
Informacji związanych z konkursem udziela sekretariat wydawnictwa Novae Res pod adresem ldr@novaeres.pl.
Oficjalna strona konkursu: www.literackidebiutroku.pl

Po trzecie - chciałabym wszystkich zaprosić na spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas - Łoniewską, które odbędzie się w najbliższy piątek w Zawierciu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Niestety obowiązki zawodowe wykluczają mnie z tego spotkania :( Z miłą chęcią bym się wybrała ale niestety nie mam jak. Aguś, mam nadzieję, że mi wybaczysz.


To by było na tyle ;)

9 komentarzy:

 1. Konkurs jest rewelacyjny, bardzo atrakcyjne nagrody!

  OdpowiedzUsuń
 2. w takim razie nie pozostaje nic innego jak napisać powieść ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. tia, może zbiorowo napiszemy? Wizyty u Tajemnicy zazdroszczę i czekam na relację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a ty wiesz, że taki pomysł napisania wspólnej powieści byłby dobry :D

  OdpowiedzUsuń
 5. no nie wiem, nie wiem...
  Wiesz, że napisałam "Bez przebaczenia", więc mogę mieć z tym problem... ;):D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam pomysła!!!! Pisanie powieści u Tajemnicy!! Zbiorowo :) :):)

  OdpowiedzUsuń
 7. @Agnesscorpio - no tak też prawda ;-)
  @Tajemnica - pomysł fantastyczny, myślę, że termin wrześniowy byłby akuratny :) hehehe

  OdpowiedzUsuń
 8. Ty jednak myślisz ;) wrzesień byłby idealny :P

  OdpowiedzUsuń
 9. oczywiście, że idealny :D to teraz trzeba skrzyknąć ekipę do... pisania :D

  OdpowiedzUsuń