czwartek, 26 maja 2011

#089

Droga Tajemnico!

Dość często zastanawiam się czy w naszym życiu jest miejsce na magię i przeczucia? Pod hasłem magia mam na myśli wróżki a co za tym idzie wróżenie z kart tarota. Sama osobiście wiele lat temu byłam u wróżki i zadałam jej jakieś tam pytanie. Powiem nieskromnie, że z czterech rzeczy o których wtedy mi opowiadała sprawdziły się trzy. Jedna to nie wiem czy zdąży. Więc tak, ja wierzę w moc tarota tak samo jak w przeczucia. Co mam na myśli? No wiesz, żę czujesz, że coś się wydarzy i faktycznie tak jest. Ktoś może powiedzieć, że to także siły nadprzyrodzone. A wiesz, że pewnie coś w tym jest.

Jednak nie o tym dzisiaj chciałam. Otóż wpadła w moje łapki seria książek Katarzyny Gacek i Agnieszki Szczepańskiej pt.: „Przeznaczenie”. Duet Gacek & Szczepańska znany jest mi z literatury typowo kobiecej. Dlatego zdziwiłam się nieco kiedy okazało się, że panie postanowiły stworzyć coś innego. Chcesz wiedzieć co to takiego? Już mówię.

Pierwszą książką otwierającą serię „Przeznaczenie” jest „Mag i Diabeł”.Mamy tutaj dwie nastolatki Karolinę i Ewę. Spotykają się w centrum handlowym. Jednak gdy tylko Karolina wychodzi do toalety, zostawiając Ewie torbę ze swoimi rzeczami ta znika. Tutaj zaczyna się cała historia. Rzeczy dziewczyny znajdują się całkiem przypadkiem w pokoju hotelowym. Nie byłoby to dziwne gdyby nie fakt, że w pokoju tym zamordowano młodego człowieka. Ewa nie odpowiada na telefony ani na smsy. Nikt nie wie co się z nia stało. Sprawą zajmuje się komisarz Krzysztof Sołecki, który musi rozwiązać zagadkę morderstwa i tajemniczego zniknięcia. Kto zabił studenta historii sztuki? Kto porwał Ewę? Czy za obiema sprawami kryje się jedna i ta sama osoba? Czy wróżka Małgorzata do której zwróci się komisarz będzie w stanie pomóc w tajemniczej sprawie?

Muszę przyznać, że nie miałam żadnych obaw co do książki duetu Gacek & Szczepańska. Wiedziałam na co się piszę. Książkę czyta się naprawdę szybko. Akcja leci na łeb na szyję i ani na chwilę nie zwalnia. Książka to duża dawka sensacji i kryminału z domieszką mistycyzmu i magii. Więc co tu dużo ukrywać, mieszanka wybuchowa. Autorki bezproblemowo wprowadzają nowe postacie i wątki. Dialogi i opisy są krótkie co powoduje, że chce się więcej i więcej. Po dotarciu do ostatniej strony jest nadzieja na dalsze losy wróżki Małgorzaty i komisarza Sołeckiego. Ale o tym co działo się dalej opowiem w następnym liście.


Pozdrawiam
Archer20 komentarzy:

 1. O Kochana :) magia, Tarot to moje klimaty .... ja znam znaczenie Kart maga i Diabła i już widzę, po Twojej recenzji, że autorki tez je musiały znać i tytuł nie pojawił się przypadkowo :)

  Dziękuję Ci, że właśnie do mnie skierowałaś ten list ... muszę rozejrzeć się za ta książką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. :) Cieszę się, że trafiłam :) od początku miałam taki zamysł, że listy z tej serii będę kierowane właśnie do Ciebie :)

  pyszne pierogi ze szpinakiem załatwią całą sprawę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ooo, jaki fajny liścik. Widzę że już w nawyk ci wchodzi pisanie do różnych osób:) Książka leży u mnie na stercie. Dzięki twojej recenzji wiem że warto przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. warto, warto :) w szczególności, że książkę czyta się ekspresowo :) myślę, że 3 godzinki na przeczytanie ci styknie

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się ta forma w stylu pisania listu. Genialnie...

  OdpowiedzUsuń
 6. zawstydzasz mnie ;) dziękuję, miło mi, że się podoba

  OdpowiedzUsuń
 7. Ha, ja po książkach K. Michalak jakoś inaczej spojrzałam na tarota, aczkolwiek jakoś we wróżby nie wierzę...
  Ale ta książka to pewnie by mi się spodobała - lubię kryminały...

  OdpowiedzUsuń
 8. na bank by Ci się spodobała

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ją, czeka sobie i kurde trzeba by ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. no to na co ty jeszcze czekasz? spodoba Ci się, a czasu też wiele nie zajmie ok 3h i po :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak, ale wiesz, zawalona jestem a poza tym spędzam cały dzień w księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 12. no to wiem :) spoko dasz radę :) wierzę w Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj zaintrygowałaś mnie kochana ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bujaczku, o to chodzi żeby zaintrygować :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie przepadam za wątkami fantasy, magią, etc., ale Twoja recenzja mnie zainteresowała. A poza tym ta książka ma GENIALNĄ okładkę! Zapewne zakupię tę pozycję i jak znam życie, moja Magda po nią sięgnie:)

  OdpowiedzUsuń
 16. dziękuję bardzo, myślę, że się Magdzie spodoba, w szczególności, że ta Magia to wymieszana z sensacją :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Lubię Twoje listy:-) ciekawa ta książka

  OdpowiedzUsuń
 18. nie słyszałam nigdy o tej serii, ale zapowiada się obiecującą. jak nadrobię zaległości postaram się jej bliżej przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń